Jak můžeme získat věci zadarmo?

20.02. 2014 • Tipy a rady

Každého z nás se může kdykoli dotknout jistá finanční tíseň. Nejde o to, že by bylo nutné stát se bezdomovcem a jídlo hledat po popelnicích, ale třeba mít o dost hlouběji do kapsy, než obvykle a na nové, potřebné vybavení nějakou dobu šetřit, či opravy svého vozu muset na neznámý čas odložit. To není ničím zvláštním a podivným. Snad všichni mají plno výdajů, a většinu výplaty během krátké chvíle utratí za bydlení, jídlo, cestovné a další nezbytnosti potřebné k přežití. Chcete si udělat pěkné Vánoce, jenže pak vám odejde lednička a najednou i pračka. V takových chvílích je nutné, abyste nepropadali zoufalství, vše se dá vyřešit a vy se můžete poohlédnout po jiných možnostech. Inspirací může být třeba následující článek.

Věci zdarma

Zdá se vám to podivné, že chce někdo něco darovat zdarma a plně funkční? A proč ne. Jistě, neočekávejte zcela novou věc, ale takovou, která vám může dobře posloužit. Většinou se tak jedná o osoby, kteří si pořídili stejnou věc, ale novou a starou prostě chtějí darovat potřebným. A také proto, že jsou to většinou velká a těžká břemena, a oni nemají, jak je přemístit, a ani jak odvést. Za to vše by museli normálně platit, takže takové potřeby inzerují. V tomto případě se jedná o sporáky a trouby, lednice, pračky a jiné, nebo sedací souprava, velké skříně apod.

Na vyhození?

Nemusíte mít obavy, že jde notně o věci na vyhození. Lidé, kteří něco ať už k prodeji, nebo i zdarma nabízí, tak většinou činí proto, že jsou přesvědčení, že by to mohl ještě někdo využít. Zničené věci a harampádí na vyhození se až tak moc často nevyskytuje, protože se sami ti, co nabízejí, stydí, co si o nich kdo pomyslí. Je to podvědomě, aniž si to uvědomují, pak prezentují svojí nabídkou vlastně sebe. Pokud už se jedná o něco, co je zcela zničené, většinou se o tom inzerent v textu zmíní.

Věci zadarmo na Internetu

Říkáte si ale, jak se k takovému sortimentu dostat? Žádná složitá cesta vás nečeká. Všemocný internet umí dnes divy a existuje několik serverů, kde se nabízí přímo věci za odvoz, zdarma, do dobrých rukou apod. zkrátka zadejte ve svém vyhledávači zmíněné formulace a budete se možná divit, kolik odkazů vám to najde. Zadáte své město, nebo okolí, kde chcete po levných věcech pátrat a už to jde, jedna radost. Nemusíte se ani nijak zvlášť namáhat a objevíte skutečné poklady. Kolikrát nebudete věřit vlastním očím. A jestliže jste člověk trochu šikovný s kutilskými sklony, pak pro vás nebude problém prostě věc trochu renovovat, mírně poupravit a udělat z ní prakticky zcela novou.

Facebook

Jste-li uživateli všemocného Facebooku, pak i jeho možnosti plně využijte. Stačí se zařadit mezi fanoušky zmíněných serverů a pak už postačí, když budete sledovat jejich nabídku, která vám ale občas přijde i na stránky. Facebook se dá prostě využít mnoha způsoby. Nebuďte jeho objetí, jak mnoho mladých a naivních lidí, ale snažte se na něm najít to dobré a zejména pak uplatnění pro sebe.

Inzerce

Pokud jste prohledali, co jste mohli, ale stejně pořád nemáte věc, která by se vám hodila, pak sami inzerujte. Vytiskněte si vlastní, krátký a výstižný inzerát, kde nezapomenete uvést své kontaktní údaje a vylepte v okolí, kde je to možné, třeba v domě na nástěnku, v průchodu. Dají se k tomuto účelu využít i veřejné nástěnky v supermarketech. Zde návštěvníci zdarma inzerují pomocí papírových kartiček to, co by darovali, prodali, nebo naopak koupili či převzali. Je to jednoduché.

Prověřit funkčnost?

Jsou chvíle, kdy vás může přepadnout pocit viny, když budete požadovat od darujícího, aby vám spotřebič předvedl, že je plně funkční, ale oni to dělají rádi, protože vám to chtějí dokázat. Občas se totiž objeví i tací lidé, že chtějí pouze nefunkční spotřebič odvést. Kdo by reklamoval věc, která byla darována? A navíc mohl přestat jít ve chvíli, kdy jste jej převáželi, náhoda je prostě náhoda. Z těchto důvodů si prostě nechtě lednici zapojit do elektřiny. Představa, že se taháte se tak velkým břemenem a zbytečně, rozhodně není potěšující.

Kontejnery

Tak a teď opravdu něco pro skutečné fajnšmekry, samozřejmě v nadneseném slova smyslu. Pokud máte na to žaludek a není vám studno, pak si poohlédněte po okolních kontejnerech, zejména pak ve větším městě. Lidé se na sídlištích zbavují věcí už jen proto, že pro ně nemají uplatnění a čekat, než se někdo na inzerci ozve, se jim nechce a někdy ani nemohou. Takové věci obvykle nehází přímo do kontejneru, ale pokládají vedle něj s tím, že si to stejně někdo vezme.

Sběrné dvory

To podobné platí i o sběrných dvorech. Tam už je běžná praxe, že někdo přijede a nějakou věc si chce odvést. Nejspíš se tam nikdo s vámi hádat nebude. Pracovníci většinou se tak zbaví práce navíc, protože předmět doličný by museli rozřezat, nebo tak nějak se o něj postarat, takže jsou vlastně rádi. Pro jistotu mějte u sebe půllitru domácí pálenky a tím si snad pracovníka nakloníte na vaši stranu a třeba vám něco příště i schová.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články