Spočítejte si to! Početní váhy vám v podnikání velmi pomohou

01.11. 2022 • Tipy a rady

Potřebujete v rámci výroby, prodeje nebo jiných činností počítat kusy a ruční dopočítávání je pro vás velmi neefektivní? Pořiďte si početní váhu, která bude vše provádět za vás. Výhodou použití těchto vážních systémů je rychlost a přesnost.

Početní váhy spočítají kusy rychle a efektivně

Primární funkcí početních (nebo také počítacích či poměrových) vah je počítání kusů na základě toho, jakou mají hmotnost. Díky tomu můžete velmi snadno odvažovat kusy i v případě velmi malých součástek. Vážení kusů se hodí zejména tam, kde je potřeba odpočítávat např. množství šroubků, léků, mincí, výrobních součástek apod.

Početní váhy mohou fungovat dvěma způsoby:

Způsob 1 - zvážíte určitý počet součástek a zadáte jejich počet. Váha si sama odvodí hmotnost jedné součástky a nastaví ji jako referenční hmotnost.

Způsob 2 - zvážíte jednu součástku a její hmotnost na váze uložíte. Pokud potom položíte na váhu více součástek, váha podle hmotnosti odvodí jejich počet.

Mohlo by Vás zajímat: Základní typy vah a kde se uplatní?

Nechte si navrhnout vážní systém na míru

Protože každé podnikání je trochu jiné a vyžaduje specifické požadavky na vážení, je nejlepší, pokud si necháte vážní systém navrhnout přímo na míru. Početní váha tak bude vyhovovat přesně vašim potřebám a dokonce si budete moci zvolit další příslušenství k početní váze, jako jsou přídavné LCD displeje, tiskárny účtenek či externí váhové můstky. Váhy si můžete nechat propojit s programem v PC a mít tak vše pod kontrolou.

Obraťte se na profesionály s mnohaletými zkušenosti v oblasti návrhu, prodeje, servisu a revizí vah a vážních systémů, společnost M.E.N. expert.

Cejchování početních vah

Protože se počítací váhy využívají zejména v oblasti obchodního styku, je v řadě případů potřeba, aby byly cejchované. Bez úředního ověření není možné váhy pro obchod využívat. Opět je nejlepší, když se obrátíte přímo na prodejce vah, který by vám měl poskytnou pouze cejchované vážní systémy. Pokud byste se rozhodli pro využití neověřených vah, myslete na to, že je lze využít pouze pro kontrolní vážení, například v rámci firmy, ale nikoli pro obchodní styk.

Mohlo by Vás zajímat: Kde najdou využití průmyslové váhy a jaké jsou jejich typy?

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články