Jak výhodně koupit ready made společnost

13.01. 2020 • Tipy a rady

Pokud jste se rozhodli, že začnete podnikat, musíte si nejprve oběhat mnoho úřadů, abyste si mohli založit vlastní živnost, což je dost náročné nejen psychicky, ale také časově, protože úřady nemají otevřeno neustále.

Podnikat však můžete i založením společnosti, na což můžete využít již připravené společnosti. Ready made společnosti jsou firmy, které jsou již předem založené a čekají pouze na zakoupení.

Tyto společnosti nejsou v zásadě odlišné od společností, které si sami založíte, v obchodním rejstříku pouze uvidíte změnu vlastníka.

Proč zvolit ready made společnost

  • Rychlost - mezi největší přednost ready made společností patří rychlost. Společnost má vyřízené všechny dokumenty na úřadech, taktéž je již zapsána v obchodním rejstříku, takže má i vlastní IČO. Můžete si tedy souběžně s vyřízením společnosti zařídit i vizitku. Díky rychlému vyřizováním můžete začít podnikat prakticky okamžitě.
  • Základní kapitál - při zakládání společnosti musíte vždy složit počáteční kapitál, který je nezbytnou součástí. Ready made společnosti mají základní kapitál již složený a zaplacený v plné výši.
  • Minulost - většina podnikatelů má obavy, aby si nekoupili ready made společnosti, která má negativní minulost, což se nemůže stát. Ready made společnosti mají sice svoji minulost, ale zcela čistou, byly jen založeny, aby se dále prodaly, nikoli aby předtím podnikaly. 

Koupě ready made společností

Koupit si ready made společnost není tak složité, na trhu již je k dispozici mnoho. Jestliže jste si našli společnost, která by vám vyhovovala, přečtěte si pečlivě obchodní podmínky, abyste nenaletěli.

Ceny jednotlivých společností jsou dost odlišné, nedají se tak snadno porovnávat, protože každá společnost je založena s jinými podmínkami. Každý, kdo si společnost zakoupí na delší dobu, pak máte možnost slevy.

Druhy ready made společností

Ready made společnosti nejsou totožné. Můžete si vybrat z více druhů společností, zásadní rozdíl je vždy v tom, jaké máte priority pro vaše podnikání.

Ready made společnost s ručením omezeným

Jakožto nejvíce využívané formy podnikání v ČR jsou tyto společnosti nejvíce žádané. Výhodou také bývá, že můžete podnikat samostatně, nepotřebujete k tomu mnoho akcionářů. Další předností těchto společností je, že vždy ručíte maximálně do výše základního kapitálů, nikoli vlastním majetkem.

V současné době je základní kapitál pouze 1 Kč. Pokud si však zakoupíte starší ready made společnost, můžete mít základní kapitál 200 000 Kč, což bylo dříve zákonem povinné minimum pro založení společnosti s ručením omezeným.

Aktuální seznam volných ready made s.r.o. najdete zde.

Ready made akciová společnost

Akciové společnosti se na trhu pohybují v menším rozsahu, jejich pořizovací cena je mnohem vyšší, protože mají i vyšší základní kapitál.

Autor: Parkerhill.cz – registrační agentura

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Tipy a rady'
Tipy na jiné články