Potřebuji půjčit peníze. Kde opravdu půjčí?

05.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

Dnešní hektická doba je poměrně náročná na finance a člověk si čas od času potřebuje půjčit nějaké peníze, když se mu jich nedostává. Ale kde si bezpečně půjčit, to je podstatná otázka, kterou by se měl zaobírat každý zájemce o zapůjčení peněz. Možností samozřejmě existuje celá řada. Zapůjčit si můžete u bankovní instituce, nebankovní společnosti, ale svoje služby nabízí také soukromí investoři.

Soukromí investoři

Nejméně důvěryhodnou skupinu z nabídky tvoří pravděpodobně soukromí investoři. Soukromých investorů a jejich nabídek na zapůjčení peněz najdete dosti, nicméně ne vždy se jedná o opravdu spolehlivé osoby. Musíte si soukromého investora dopředu prověřit, abyste později neměli zbytečné potíže. Narazit se totiž dá na podvodné soukromé investory. Vzhledem k pověsti soukromých investorů jim ani většina společnosti příliš nedůvěřuje, takže se snaží poohlížet po jiných možnostech. V zásadě patří zapůjčení peněz od soukromých investorů k nejzazším možnostem a mnohem častěji se využívají zápůjčky od bankovních institucí a nebankovních společností, kde přeci jenom existují o něco vyšší záruky spolehlivosti.

Bankovní instituce

Banky jsou oproti soukromým investorům úplným opakem ohledně důvěryhodnosti. V drtivé většině případů se jedná o spolehlivé instituce s pevným zázemím, u kterých nehrozí žádná velká rizika. Na českém finančním trhu se můžete setkat s poměrně slušným množstvím bankovních institucí, kdy každá z nich zájemcům nabízí zapůjčení peněz se specifickými podmínkami. Bankovní instituce jsou důvěryhodné  a jejich služeb využívá největší procento zájemců o půjčky. Při zvažování zápůjčky od bankovní instituce je potřeba si prověřit aktuální nabídky, které jednotlivé banky dávají. 

Vyplatí se dopředu dlouze zvážit, na jak dlouhou dobu a kolik peněz vlastně potřebujete zapůjčit. O bankovní půjčce můžete uvažovat pouze ve chvíli, kdy máte čistý rejstřík dlužníků, protože jakmile byste měli nějaký zápis, s nejvyšší pravděpodobností nezískáte peníze a musíte se obrátit buď na soukromého investora, nebo na nebankovní společnost. Také v případě, že si chystáte vypůjčit menší obnos na krátkou dobu, se budete muset obrátit jiným směrem než na banku, protože ty většinou krátkodobé půjčky neposkytují. Bankovní instituce asi není zapotřebí nikterak dlouze představovat, jelikož jejich názvy jsou víceméně v širším povědomí společnosti.

Nebankovní společnosti

Když se nechcete obrátit na soukromého investora, ale nemůžete si půjčit peníze ani od bankovní instituce, nicméně peníze opravdu potřebujete, pak se nejspíše budete muset obrátit na služby nebankovních společností. Tyto nebankovní společnosti ve větším množství také na našem trhu působí. Vybírat můžete z rozdílných nabídek, kdy si opravdu můžete zvolit přesně podle vlastních potřeb. 

Mezi nejznámější poskytovatele nebankovních půjček se dají zařadit společnosti jako Cofidis, Acema Credit, CreditonProvidentHome Credit, Esofin či Triangl. Nebankovní půjčky ještě stále v české společnosti mají určitý punc nespolehlivosti, který je zakódován z divokých devadesátých let minulého století. To je ovšem naprosto neopodstatněné, protože řada společností poskytujících nebankovní půjčky na našem trhu působí již řadu let a s jejich fungováním neexistují žádné problémy.

Určitě se můžete setkat i s nepoctivým jednáním, ale takové věci se dějí skoro ve všech oborech. Fungování těchto společností je však bedlivě pozorováno, takže by k žádným nekalostem příliš docházet nemělo.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články