SMS půjčka ihned úplně každému

26.03. 2014 • Půjčky a hypotéky

S rychlými a krátkodobými půjčkami se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Důvod je nasnadě; mnoho lidí díky zvýšeným životním nákladům nevyjde s výplatou a tak hledají možnost, jak si rychle vypůjčit peníze. Jednou z takových cest jsou i SMS půjčky vyřízené ihned a bez nutnosti dokládat příjem nebo ručit majetkem. Jsou to vpodstatě rychlé půjčky úplně každému.

Co to jsou sms půjčky?

V podstatě jde o krátkodobý úvěr. A pojmem "krátkodobý" máme na mysli splatnost obvykle v řádu dnů až několika týdnů (zpravidla maximálně 6 týdnů). Co se týče částky, tak si můžete půjčit obnos od vyšších stokorun až po několik tisíc Korun. V zásadě můžeme říct, že jako nový klient dostanete u většiny společností první půjčku do výše 3 000 Kč. Jakmile první rychlou půjčku splatíte, můžete si vzít další s tím, že můžete využít vyšší částky (mnohdy až 10 000) a také můžete prodlužovat datum splatnosti. Jako stálý klient si můžete vyjednat individuální podmínky - od půjčky v řádech desetitisíců až po dobu splatnosti v řádech měsíců. Tyto skutečnosti se však liší podle toho, která firma danou půjčku nabízí.

Jak probíhá vyřízení sms půjčky?

Jak už samotný název tohoto produktu napovídá, můžete půjčku vyřídit i přes mobilní telefon. U většiny společností však nejprve musíte provést online žádost na internetu, případně telefonicky. V žádosti musíte uvést své platné údaje (obvykle jméno, příjmení, číslo občanského průkazu, rodné číslo, telefon atd.). Po vyplnění žádosti  vás kontaktuje pracovník společnosti a dořeší s vámi detaily. Předně vám zašle smlouvu. To v případě, že jste novým klientem. Smlouvu doporučujeme řádně pročíst a prozkoumat veškeré části. Zejména různé sankce, poplatky, storna a jiné nepříjemnosti, které by vás mohli později zaskočit. Jakmile je vaše žádost schválena, máte zřízen svůj klientský účet a můžete si příští půjčku vyřídit už jen pomocí SMS zprávy z vašeho telefonu. SMS zprávu v patřičném znění (liší se dle společnosti) zašlete na číslo společnosti a tím vyjádříte souhlas s půjčkou. Peníze pak máte prakticky ihned na účtu (díky zrychlenému převodu peněz).

Rizika sms půjček

Rychlé půjčky skýtají velká rizika. Doporučujeme výběr takové půjčky pečlivě zvážit. Jelikož jsou půjčky poskytovány prakticky každému (neřeší se doložení příjmu, mnohdy ani zápis v registru dlužníků), jsou i pro poskytující firmu značně rizikové. Z toho důvodu je u půjčky velmi vysoký úrok a tomu odpovídající celkové roční náklady (vyjádřené sazbou RPSN). Pro krátkodobé sms půjčky poskytnuté ihned úplně každému je charakteristické RPSN ve výši stovek až jednotek tisíc procent. Proto buďte obezřetní. Taková půjčka může vyjít velmi draho. Pokud už půjčku vzít musíte, tak zvolte ověřené společnosti, které mají dobré reference a nemusíte u nich čekat podvod.

Pojďme si nyní představit vzorové nabídky několika společností.

SMS půjčka Zaplo

Pokud si u Zaplo poprvé půjčíte 5 000 Kč  se splatností 30 dní, tak nakonec splatíte opět jen 5 000 Kč. První půjčka do 5 000,- je totiž zdarma. U opakované půjčky již musíte splatit o 950 Kč více, což se rovná úroku cca 231% a RPSN cca 730%. U Zaplo půjčky je nutné ověřit bankovní účet zasláním 1 Kč.

Půjčka Cool Credit

Dosud nepříliš známá společnost Cool Credit také nabízí krátkodobé půjčky. V případě půjčky 5 000 na 30 dní je celkové navýšení o 1 225 Kč. Vyjádřeno procenty se jedná o RPSN 1 338%, což je poměrně značně vysoké. Půjčit si můžete až 10 000 Kč.

Via sms půjčka

Podívejme se na nabídku společnosti Via SMS, která nabízí rychlé půjčky ihned a úplně každému (který splní podmínky). U půjčky 5000 Kč na 30 dní celkem zaplatíte 6 000 Kč, tedy o jeden tisíc více, což je zároveň poplatek za půjčku (úrok je 0%). Celkové roční náklady jsou v tomto případě 819%. U této půjčky je nutné dbát na platební morálku - jakmile se zpozdíte, budete muset uhradit poplatek 250 Kč za každý den prodlení.

Rychlá sms půjčka Omega

Jako poslední příklad nebankovní rychlé půjčky jsme si připravili půjčku Omega. Jestliže si stejně jako v předchozích příkladech zažádáme o 5 000 Kč na dobu splatnosti 30 dní, tak nakonec zaplatíme 6 500 Kč, což z našeho krátkého přehledu činí tuto půjčku jako nejdražší. RPSN je v tomto příkladu závratných 2 333%. Půjčku můžete vyřídit formou SMS zprávy. Nesmíte však mít záznam v registru dlužníků. Na druhou stranu nemusíte dokládat příjmy a peníze po schválení máte velmi rychle na účtu.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články