Většina českých nemovitostí si na sebe přes Airbnb nevydělá. Jak lze uspět?

05.11. 2018 • Nemovitosti

Oproti dlouhodobému pronájmu má krátkodobý pronájem několik podstatných výhod. Můžete si vybrat, kdy v jakém období chcete byt pronajímat, a kdy ho budete naopak využívat sami. Zároveň za noc vyděláte podstatně větší částku – ale celkový zisk může být oproti klasickému ročnímu pronájmu naopak podstatně nižší. V praxi záleží na tom, zda svou nemovitost dokážete prosadit i navzdory velké konkurenci.  

Zdaleka nejlépe jsou na tom majitelé bytů, kteří své nemovitosti svěřili do správy specializovaných společností. S trochou nadsázky lze říct, že se o nic nestarají a jen počítají peníze, které jim průběžně hromadí na účtu. Správa bytu totiž zahrnuje veškeré úkony, které souvisí s pronájmem a provozem bytu. 

Externí firmy zajišťují propagaci na Airbnb a dalších platformách, komunikují s klienty a starají se o jejich blaho po dobu pobytu, zajišťují úklid a přípravu nemovitostí pro další hosty, a navíc umí interiéry vylepšit tak, aby přitáhly pozornost.

Kdo vám zvýší výnos až o polovinu?

O Češích se traduje, že mají poměrně vysoký standard ubytovacích služeb, což je dobrá zpráva pro turisty a špatná pro každého, kdo v oboru nemá zkušenosti. Možná je to i váš případ a rádi byste z pronájmu přes Airbnb dostali maximum. Obraťte se na odborníky z Let Me Inn a využijte správu bytu v Praze se vším všudy.

Cena správy Airbnb není podstatná, protože díky Let Me Inn stoupne celkový výnos až o několik desítek procent. Navíc se nebudete muset o nic starat, protože profesionálové zajistí vše od prvotní komunikace s hostem až po případné opravy.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Nemovitosti'
Tipy na jiné články