Představujeme e-moped: Proč byste si ho měli pořídit i vy?

19.11. 2021 • Zajímavosti

Hledáte dopravní prostředek vhodný do města a kratší trasy? Není vám lhostejný osud planety Země? A zároveň byste rádi ušetřili? Potom pro vás máme ideální řešení. Elektrický moped.

Vstříc budoucnosti

Za hodinu máte schůzku na druhém konci města. Budete se spoléhat na městskou hromadnou dopravu a modlit se, aby neměla zpoždění? Zavoláte si drahou taxi službu? Nebo půjdete pěšky a ztratíte zbytečně čas?

A teď si představte, že byste si mohli naplánovat trasu a čas odjezdu, nasednout na svůj elektroskútr, vyhnout se dopravním kolonám, bez problémů zaparkovat a ještě ušetřit. Ne, to není rajská hudba budoucnosti. Nic vám totiž nebrání pořídit si elektro moped již nyní.

Už žádné kolony

Elektroskútr můžete řídit i bez řidičáku. Kvůli výkonu 250 W, maximální rychlosti 25 km/h a zabudovaným cyklopedálům spadá e-moped mezi elektrokola, proto se obejdete bez řidičského a technického průkazu.

Ovládání není o moc složitější než jízda na kole, tudíž je elektro moped vhodný i pro teenagery, dolní hranice pro řízení je 15 let. Navíc je praktický do hustého provozu, lze s ním jezdit po cyklostezkách a na parkování potřebuje minimum místa.

Máte-li obavy, že s e-mopedem na jedno nabití objedete maximálně blok, můžeme vás uklidnit. Elektroskútry mají dojezd od 40 do 80 km a baterie se nabije za 6 až 10 hodin, za noc tedy můžete opět vyjet.

Tichý a ekologický společník

Elektrické mopedy jsou také velmi ekologickým způsobem dopravy. Stále existuje určité množství emisí skleníkových plynů souvisejících s používáním e-mopedů, protože velká část elektřiny se stále vyrábí pomocí fosilních paliv. Ale ve srovnání s automobily či motorkami je toto množství zanedbatelné.

Pokud by elektro mopedy nahradily alespoň zčásti automobilovou dopravu, i velká města trpící smogem by dosáhla změny k lepšímu. Kromě zlepšení ovzduší a snížení skleníkových plynů, napomáhají e-mopedy eliminovat i hluk ve městech.

Možná si to už ani neuvědomujete, ale zkuste se na chvíli zastavit na ulici a soustředit se na všudypřítomný rámus. Elektrické dopravní prostředky jsou obecně tiché a platí to i pro elektroskútry.

Dostupný pro všechny

Další výhodou elektro-skútrů jsou nízké náklady. Vzhledem k tomu, že mechanika elektrických skútrů je poměrně jednoduchá, jsou náklady na údržbu ve srovnání s motorovými vozidly příznivé. Proto se hodí i pro lidi s omezeným rozpočtem. Díky jednoduchosti probíhají i opravy snadno a za výhodnou cenu. Na stránkách motoe.cz naleznete e-moped již od 26 890 Kč.

Všechny e-mopedy značky RACCEWAY disponují odolnou konstrukcí a kvalitními tlumiči, tudíž vám umožní vyjet i do náročnějšího terénu. Ve výbavě jsou též zadní nosič a uzamykatelný zadní kufr. Stačí vám si jen vybrat design a kapacitu baterie, podle vámi preferovaného dojezdu, a vyrazit do ulic či na výlet.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
Tipy na jiné články