Rychlé půjčky přes internet

19.09. 2013 • Půjčky a hypotéky

Potřebujete rychle peníze? Některé výdaje člověk může naplánovat, jiné přijdou zcela náhle. Pak je třeba jednat rychle. V těchto případech můžete využít rychlých půjček.

Rychlé půjčky

Na trhu jsou mnohé možnosti půjček. Obecně je dělíme na bankovní a nebankovní. Zatímco bankovní mají svou tradici a lidí jim obecně více důvěřují, nebankovní sice takovou tradici nemají, ale poskytují mnohé výhody, které klientům banky poskytnout nemohou.

Jednou z nejvýznamnějších výhod je především rychlost poskytnutí peněz. Představte si situaci, ve které máte na krku exekuci, musíte zaplatit nečekanou fakturu či další výdaje, které vás překvapí a nesnesou odkladu.

Co teď? Pokud na to nemáte peníze, musíte si je půjčit. Půjdete-li však do banky s tím, že potřebujete půjčku, čeká vás poměrně zdlouhavý proces, který se týká prověřování vaší bonity a dalších údajů. Budete předkládat různé dokumenty a možná vám banka nakonec stejně půjčku neposkytne.

U nebankovních společností je to jiné. Reagují rychle, nezjišťují si vaši bonitu (většinou), ani se nezabývají zbytečnými administrativními úkony. Díky tomu bude vaše půjčka vyřízená velmi rychle. Zpravidla dostanete peníze do 24 hodin, někdy dokonce ještě dříve.

Některé půjčky vám nabízejí peníze na ruku. Spěcháte-li na peníze, oceníte, že v rámci této půjčky nebudete muset neustále kontrolovat účet. Peníze dostanete v hotovosti a můžete s nimi ihned manipulovat.

Pozor na neseriózní poskytovatele nebankovních půjček

I když na peníze spěcháte a jde vám především o to vyřídit půjčku co nejrychleji, dejte si pozor, s kým uzavíráte smlouvu. Nebankovních poskytovatelů je mnoho a jejich kvalita je různá. Ne všichni jsou seriózní. Některé společnosti jsou schopni od vás vybrat poplatky předem a poté se už neozvat. Jiné podvodné firmy vám připraví velmi nevýhodné podmínky. Pokud tomu chcete předejít, čtěte pečlivě smlouvu. Je také lepší vybírat si z poskytovatelů, které mají kladné reference. Věrohodně nepůsobí ani vstupní poplatky. Většina seriózních společností je už dnes nepožaduje.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články