Cetelem - osobní půjčky, kreditní karty a financování

14.02. 2014 • Půjčky a hypotékySolus

V České republice je hodně nebankovních společností nabízejících různé finanční služby. Některé subjekty jsou zcela neznámé, jiné už mají u nás svou tradici. Jednou z těch známější je i společnost Cetelem.

Společnosti Cetelem

Cetelem ČR představuje akciovou společnosti poskytující finanční služby. Zaměřuje se především na půjčky a spotřebitelské úvěry. Byla založená roku 1996 a sídlí v Praze. Další pobočky má v Ostravě a Brně.

Cetelem spadá pod mateřskou společnost BNP Paribas Personal Finance, což je francouzská banka založená v roce 1953. V současné době působí ve více než 24 zemích světa.

Cetelem je členem různých profesních asociací. Jsou jimi především APEK (Asociace pro elektronickou komerci), SOLUS (Sdružení právnických osob) a ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace).
Filozofií společnosti je dodržovat etické normy a neposkytovat klientů finanční produkt, pokud má nedostatečnou bonitu. Podporuje zodpovědný přístup k úvěrování. Kromě toho provozuje i poradnu pro lidi mající problémy se splácením finančních závazků. Věnuje se také sponzorské a charitativní činnosti.

Finanční produkty a služby od Cetelem

Společnost Cetelem nabízí několik základních finančních produktů. Přibližme si je alespoň ve stručnosti.

Osobní půjčky

Osobní půjčky od Cetelem je možné využit na různé účely - na bydlení a rekonstrukci, na auto, ale i na libovolný účel.
Můžete si půjčit částku od 20 000 do 1 000 000 Kč na dobu 6 až 120 měsíců. Půjčku lze vyřídit na pobočce společnosti, telefonicky či online formulářem. V rámci osobní půjčky neplatíte žádné poplatky za mimořádnou splátku, předčasné splacení ani za vedení úvěru.

Cetelem také nabízí sloučení více půjček do jedné, tzv. konsolidace půjček.

Vyřízení osobní půjčky Cetelem je jednoduché a rychlé. Peníze z půjčky budete mít na účtu zpravidla do několika dní. Společnost své klienty odměňuje za řádné splácení. Vrací až pět splátek.

Pro uzavření půjčky potřebujete úvěrovou smlouvu, osobní dotazník, potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele či daňové přiznání (podnikatelé a OSVČ), kopii posledního výpisu z bankovního účtu, oboustrannou kopii občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti a jde-li o účelovou půjčku, také další doklady (faktury, kupní smlouvy atd.)

Kreditní karty

Díky kreditní kartě Cetelem budete mít k dispozici peněžní prostředky a další výhody.

Kreditní karty vám umožní výběru z bankomatů, bezhotovostní nákupy v prodejnách, převody peněžních prostředků na účet, zasílání šekových poukázek, nákupy na internetu, výběry hotovosti na pobočkách Sberbank, výběry hotovosti v prodejnách a dobíjení mobilních telefonů.
Vydání a aktivace kreditní karty je zdarma a bezúročné období je až 55 dní. Kreditní kartu lze nastavit podle toho, jak bude využívaná.

Pro založení kreditní karty Cetelem je nutné předložit kopii posledního výpisu z běžného účtu, oboustrannou kopii občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti a potvrzení o výši příjmu.

Nákupy na splátky

Nákupy na splátky od Cetelem se realizují v prodejnách, které mají smlouvu se společností. Jde o širokou síť obchodů. Průběh nákupu na splátky je jednoduchý. Vyberete si zboží, podepíšete úvěrovou smlouvu a koupené zboží si ihned odnesete domů.

Touto cestou lze nakupovat elektroniku, domácí spotřebiče, výpočetní techniku, mobilní telefony, nábytek, vybavení do kuchyně či koupeny, zahradní techniku, kutilské potřeby, kotle, okna, autodíly, zájezdy atd.

Kupujete-li zboží do 80 000 Kč, potřebujete občanský průkaz a druhý doklad totožnosti. Je-li zboží nad 50 000 Kč, je nutný ještě podpis partnera a předložení jeho dokladu totožnosti.

Nakupujete-li zboží nad 80 000 Kč, musíte ještě navíc doložit doklad prokazující adresu bydliště (např. doklad o zaplacení SIPO či fakturu za energie) a doklad pro ověření příjmů.

Financování auta

Cetelem má smlouvy s mnohými prodejci automobilů. Můžete si sjednat úvěr od 20 000 do 1 000 000 Kč. Doba splatnosti je volitelná. Výhodou je, že automobil okamžitě vlastníte a samotné vyřízení není obtížné.

Kupujete-li si automobil jako fyzická osoba, dokládáte občanský a řidičský průkaz a doklad pro ověření adresy. Při nedostatečné přímé platbě dokládáte ještě formulář o potvrzení příjmů.
Právnická osoba dokládá občanský a řidičský průkaz a daňové přiznání za poslední rok.

Pojištění

K produktům společnosti Cetelem si můžete sjednat pojištění schopnosti splácet a pojištění pro případ zneužití kreditní karty.

Cetelem ještě dále nabízí individuální a doplňková pojištění - úrazové pojištění, pojištění karty a osobních věcí, pojištění výdajů a cestovní pojištění.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články