Aasa Czech půjčka

16.02. 2014 • Půjčky a hypotéky

Na českém finančním trhu se můžeme setkat s mnoha bankovními institucemi a nebankovními společnostmi, které nabízí možnost zapůjčit klientům peníze s určitou méně či více výhodnou úrokovou sazbou. 

Jelikož je nabídka opravdu široká, pokusíme se poodhalit, jak je na tom jedna ze společností. Konkrétně se blíže podíváme na půjčku od společnosti AASA Czech a.s. Nebankovní společnosti se dají využít z různých důvodů. Jedním z nich je možnost půjčit si menší obnos  na kratší dobu, než jak tomu může být u bankovních institucí. Navíc ve prospěch nebankovních společností hraje fakt, že většinou nevyžadují žádné nahlížení do registru dlužníků  či nenutí zájemce o přinesení nějaké záruky splácení.

Půjčka od společnosti Aasa Czech

Společnost Aasa Czech patří k nebankovním společnostem a specializuje se hlavně na krátkodobé půjčky, což jí ovšem nebrání v poskytování i jiných druhů finančních služeb. Skutečně se společnost Aasa Czech nebrání širokému spektru klientů. Je však nutné splnit určité požadavky, jež však ostatní konkurenti většinou nevyžadují, což poměrně dost sráží konkurenceschopnost. Jednou z podmínek zapůjčení peněz od společnosti Aasa Czech je věková hranice mezi dvaceti a pětašedesáti roky. 

Dále nesmíte mít záznam v registru dlužníků, což valná část nebankovních společností nevyžaduje. To je způsobeno členstvím společnosti v Solusu, takže je nutné tyto záznamy ze zákona náležitě kontrolovat. Samozřejmostí je pak trvalé bydliště na území České republiky. Další podmínku společnosti představuje nutnost stálého příjmu, s čímž se většinou klienti u nebankovních institucí nesetkávají. 

Dá se konstatovat, že podmínky společnosti poměrně dost připomínají podmínky bankovních institucí, takže se zde ztrácí některé výhody oproti ostatním nebankovním společnostem. Při zájmu o půjčku musíte vyplnit tradiční online žádost, která vůbec není složitá či rozsáhlá. Rozhodně si zapůjčení nemusíte sjednávat osobně či telefonicky. Dále zaplatíte jednu korunu ze svého bankovního účtu, což slouží pro kontrolu a následně už jenom podepíšete smlouvu, která by vám měla být doručena kurýrem vyslaným společností. Zapůjčené peníze by se během několika hodin měly ocitnout na vašem bankovním účtu, což se dá ohodnotit jako slušná výhoda oproti bankám, kde vyřizování půjček trvá poměrně dlouhou dobu.

Konečné zhodnocení půjčky

Společnost Aasa Czech zájemcům standardně nabízí hotovostní i bezhotovostní půjčky v hodnotě od 7000 do 25 000 korun. Těšit se můžete na úrokovou sazbu 9 procent a předem dohodnutá doba splatnosti bývá jeden až 36 kalendářních měsíců. Jako celkem nevýhodné se jeví poměrně vysoké administrativní poplatky, se kterými se opět ve většině případů u konkurence nesetkáte. 

Poplatek za samotné poskytnutí půjčky dělá takřka dva tisíce korun a poplatek za vedení úvěrového účtu musíte platit ve výši 70 korun za měsíc. Zápůjčka od společnosti Aasa Czech se dá označit za poměrně flexibilní od transparentní společnosti, ale má prozatím určité nevýhody, které bude muset eliminovat, aby mohla lépe konkurovat.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články