Půjčka od soukromé osoby ihned

18.05. 2014 • Půjčky a hypotéky

Půjčky mohou mít různé poskytovatele. Obecně jimi jsou banky, nebankovní společnosti a soukromé osoby. Přiblížíme si poslední jmenovanou skupinu půjček a jejich výhody a nevýhody.

O půjčce od soukromé osoby ihned

Půjčky od soukromé osoby ihned mají na finančním trhu silné zastoupení. Může je poskytovat prakticky kdokoliv, kdo má kapitál, který zrovna nepotřebuje. Díky četným inzertním webům, kde se setkává nabídka půjček s jejich poptávkou, si lidé mohou snadno vyhledat různé půjčky od soukromých osob.

Každá osoba poskytující půjčky si samozřejmě své produkty může nastavit podle sebe, což znamená, že se jednotlivé finanční produkty liší podmínkami, maximální částkou, dobou splatnosti atd.

Můžete si vybrat podle toho, co od půjčky potřebujete. Abyste se nemuseli probírat všemi inzeráty na půjčky od soukromé osoby ihned, čímž byste ztratili velké množství času, můžete si na četných inzertních webech nastavit parametry do vyhledávače a procházet jen nabídky, které vás skutečně zajímají.

Půjčky od soukromé osoby ihned se sjednávají na základě smlouvy či směnky. U obou případů si dejte pozor, aby dokument obsahoval vše, co má, a nezvýhodňoval vás způsobem, který jste si nedomluvili. Opatrnosti není nikdy nazbyt.

O směnce

Směnky jsou dokumenty, které se báječně hodí pro zajištění závazků. Proto se často využívá při sjednávání půjček od soukromé osoby ihned.

Směnka představuje písemný doklad o finančním závazku. Jde o obchodovatelný cenný papír, na základě něhož vzniká závazek, na jehož základě bude zaplacená částka na směnce ve stanové době a dle dalších údajů vyplývajících ze směnky.

Používání směnek vyplývá ze zákona. Musí mít vždy písemnou podoba a má své povinné údaje. Není však udána konkrétní podoba směnky, tedy její forma.

Z údajů na směnce musí být (ze zákona): označení dokumentu slovem „Směnka“, příkaz zaplatit částku, jméno dlužníka, splatnost směnky, místo splatnosti, datum a místo vystavení, vlastnoruční podpis.

Mezi výhody směnek patří to, že je její použití jednoduché a dává jasné právo na vymáhání závazku. Je však nutné si při podpisu směnky dát pozor. Pokud bude něco chybět z náležitostí, které vyžaduje zákon, je směnka neplatná.

Směnky dělíme na dvě základní skupiny:

• vlastní: U této směnky se její výstavce zavazuje, že uhradí finanční částku, která je uvedená na dokumentu. Používá se nejen u půjček, ale také na zabezpečení platby na dodávku služeb či zboží. V druhém případě jde o obchodní směnky. Rozlišujeme také bianco směnky, lhůtové vistasměnky, avalové vlastní směnky atd.

• cizí: Výstavce směnky dává příkaz třetí osobě, která za něj má zaplatit směnku, a to v určité lhůtě a na určitém místě. Oba údaje jsou uvedené na směnce. Rozlišujeme také směnku cizí na vlastní řád. Znamená to, že ten, kdo vystavil směnku, je zároveň věřitel.

Výhody půjčky od soukromé osoby ihned

Půjčky od soukromé osoby ihned jsou rozrůstající se skupinou půjček. A proč by vás měla oslovit? Shrňme si její hlavní výhody:

• variabilita: Půjčky od soukromé osoby ihned vám nabízejí mnozí investoři, takže nabídka je velká. Zadáte-li si své parametry do vyhledávačů, s největší pravděpodobností najdete soukromou osobu, která vám vyhoví.

• rychlost: Soukromé osoby neprověřují žadatele jako banky nebo nebankovní společnosti. Díky tomu je půjčka urychlená. Budete-li si chtít půjčit skutečně rychle, najděte si produkt, který má přímo v názvu půjčka od soukromé osoby ihned.

• individuální domluva: I když máte specifické podmínky pro půjčku, kterou pro své účely potřebujete, pravděpodobně se s některou ze soukromých osob, jež půjčky nabízí, domluvíte.

• snadná dostupnost: Díky tomu se na ně obracejí lidé nemající úspěch se svou žádostí u bank či nebankovních společností.

Nevýhody půjčky od soukromé osoby ihned

Půjčky od soukromých osob ihned jsou rozmanité, takže je těžké hledat univerzální nevýhody společné pro tuto skupinou půjček. Liší se i svým úrokem. Někteří nabízejí solidní úroky, u jiných mohou být požadavky značně přehnané.

Obecně je nevýhodou půjček od soukromých osob, že je může poskytovat prakticky kdokoliv. Jde o lidi, o kterých jste na rozdíl od bank i některých nebankovních společností, nikdy neslyšeli. Musíte proto být více opatrní. Ne každý, kdo vám nabídne na internetu půjčku, je seriózní. 

Najdete i různé podvodníky. Dávejte si dobrý pozor. Zkuste si najít reference a především velmi pečlivě čtěte smlouvu o půjčce či směnku.

sdílejte článek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Půjčky a hypotéky'
Tipy na jiné články